Description

Jak wszyscy wiemy, bieżący sezon przyniósł nowe wyzwania dla Chełmianki. Ciężka sytuacja finansowa miasta oraz miejskich spółek zmusiła Klub do gruntownej weryfikacji wszelkich zaplanowanych wydatków budżetowych, stawiając pod znakiem zapytania występ drużyn w rundzie rewanżowej.
Tylko dzięki mobilizacji całej społeczności zrzeszonej wokół Chełmianki udało się pozyskać fundusze, które finalnie umożliwią drużynom dokończenie rozgrywek w obecnym sezonie.

Jednak by było to możliwe, wdrożony został szeroko zakrojony plan oszczędnościowy, który wiązał się z rezygnacją wielu zaplanowanych wcześniej działań, między innymi organizacji zimowych obozów dla seniorów i juniorów. Bez wątpienia miało to wpływ na obniżenie jakości przygotowań zarówno do rundy rewanżowej jak i do każdego kolejnego meczu. Co więcej, nasi zawodnicy i trenerzy zrzekli się części swoich uposażeń, by wspomóc Chełmiankę w tych ciężkich chwilach.
Pomimo wszelkich trudności, wszyscy w Klubie dają z siebie wszystko, pokazując ogromne zaangażowanie w dążeniu do wspólnego celu jakim jest utrzymanie klubu w III lidze. Nie byłoby to jednak wystarczające bez wsparcia lokalnej społeczności, złożonej z grona kibiców, przedsiębiorców oraz mieszkańców Chełma – ludzi, którym los Chełmianki nigdy nie był obojętny.

Niestety, wciąż nie wiemy co przyniesie jutro. Pomimo pozytywnie zakończonej akcji ratowniczej w tym sezonie, nie wiemy na jaką kwotę ze strony Miasta oraz naszych Partnerów może liczyć Klub w przyszłym sezonie. Dlatego chcąc uniknąć podobnej sytuacji oraz zapewnić naszej drużynie jak najlepsze warunki do rywalizacji w przyszłym, jubileuszowym sezonie 65-lecia istnienia Klubu, oficjalnie rozpoczynamy wspólną akcję dzięki której każdy sympatyk naszego klubu, Chełmianki, będzie mógł wspomóc Klub finansowo. Teraz potrzebujemy Was bardziej niż kiedykolwiek. Pokażmy, że los naszego klubu nie jest nam obojętny i zróbmy to razem, #RAZEM DLA CHEŁMIANKI!

Cel jest jeden – zebrać 200 tys. zł w celu przystąpienia Chełmianki do rozgrywek 2019/2020.

Kwota 200 tys. zł pozwoliłaby nam zaplanować wszelkie wydatki budżetowe związane z koniecznością uregulowania opłat związkowych, organizacji domowych meczów ligowych, pokrycia kosztów wyjazdów, a także pozwoliłaby zorganizować jakościowe obozy przygotowawcze zarówno dla drużyny seniorów jak i juniorów w sezonie 2019/2020.

Środki zabezpieczone z tytułu miejskich dotacji oraz umów ze sponsorami pozwolą nam pokryć wynagrodzenia całej drużyny oraz sztabu szkoleniowego na przyszły sezon, dlatego każda nadwyżka jaką uda nam się pozyskać zarówno z Kampanii bądź nowych umów partnerskich, zostanie przeznaczona na wzmocnienie i rozwój pierwszej drużyny.

Wszyscy jesteśmy ambitni, dlatego pomimo obecnych trudności i wyzwań jakie stoją przed Chełmianką, myślimy również o przyszłości naszego Klubu. W dłuższej perspektywie chcemy zapewnić mu stabilizację, a co za tym idzie, walczyć o kolejne awanse. Dlatego wspólnie sprawmy, by jedynym wyzwaniem stojącym przed Chełmianką w jubileuszowym sezonie 65-lecia istnienia Klubu, było osiągnięcie jak najwyższego miejsca w tabeli III ligi – miejsca, miejmy nadzieję, premiowanego awansem do II ligi.

Wszystkie środki zebrane w trakcie trwania kampanii, przechowywane będą na rachunku powierniczym. Po zakończeniu kampanii, zebrane fundusze zostaną przekazane klubowi w celu realizacji nakreślonych celów. Za proces płatności oraz przechowywania danych odpowiedzialne są wiodący w Polsce i Europie operatorzy płatności: Przelewy24 (Polska) oraz Stripe (Europa) – uznane na rynku firmy, które gwarantują bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość świadczonych usług.

Poprzez kampanię #Razem dla Chełmianki, pragniemy umożliwić wszystkim Kibicom naszego Klubu udział w akcji odbudowy Chełmianki. Razem musimy zatroszczyć się o Klub, który jest nam bliski, aby w przyszłości mógł osiągać kolejne sukcesy. Jednocześnie, chcemy, aby każdy Kibic miał świadomość, że jego wsparcie jest dla nas ważne i każda wpłata, niezależnie od jej wysokości, przybliży Chełmiankę do finalnego celu jakim jest udział w rozgrywkach w przyszłym sezonie i walka o awans do II ligi. Nie ma bowiem Chełmianki bez jej Kibiców. Dlatego każdy kto wspomoże Klub finansowo, otrzyma w zamian nagrodę, uzależnioną od wysokości wpłaty. Nagrody znajdziecie po prawej stronie – podzieliliśmy je według oferty przeznaczonej dla pojedynczych Kibiców, oraz dla przedsiębiorstw, zainteresowanych pomocą Klubowi. Ceny nagród przedstawione na liście to ceny minimalne. Jeśli ktoś chciałby wspomóc Klub kwotą większą niż tą, przypisaną do nagrody, może to zrobić wpisując własną kwotę w okienku wyboru nagrody.
Ofertę nagród będziemy rozszerzać w miarę rozwoju Kampanii. Wszystkie nagrody zostaną dostarczone przez klub po oficjalnym zakończeniu kampanii – po ‪16 czerwca‬. ‬

TransferStarter to piłkarska platforma crowdfundingowa, stworzona przez Kibiców dla Kibiców. W TransferStarter wszyscy jesteśmy fanami futbolu. Wiemy czym jest porażka ukochanej drużyny oraz jak wielka radość towarzyszy jej zwycięstwom. Jesteśmy świadomi roli jaką ukochana drużyna pełni w codziennym życiu ludzi takich jak my. Wierzymy, że klub piłkarski to nie tylko jego drużyna, ale również cała społeczność zrzeszona wokół niego. Jednocześnie, jesteśmy przekonani, że kibice odgrywają kluczową rolę przy budowie oraz wzroście klubu. Dlatego naszym celem było zbudowanie miejsca w którym fani mogliby partycypować w życiu swoich klubów, oferując im możliwość aktywnego zaangażowania się w ich rozwój.